2.Taraf Denetimleri

Günümüzde tüketim miktarının artmasının aksine güvenilir gıda üretimine uygun alanların azalması, hijyenin ve gıda güvenliğinin önemini bir kat daha arttırmıştır. İşletmelerin gıda güvenliği kurallarına ve yasal zorunluluklara olan uygunluğunun denetlenmesi kaçınılmaz hale gelmiştir. Üretimden sofraya kadar tüm kritik kontrol noktalarının nitelikli ve profesyonel denetçiler tarafından periyodik ve etkin bir şekilde denetlenerek işletmelerin üretim, tedarik, mutfak, personel, servis gibi alanlarında kalıcı hijyen koşullarının sağlanması, müşteri memnuniyeti ve sağlığı açısından büyük önem arz etmektedir.Üretim ve hizmet sektörlerinde hijyen standartlarına olan uygunluk hijyen ve tedarikçi denetimleriyle sürdürülebilir kılınmaktadır. Bu denetimlerde firmaya özel kontrol listeleri ile fiziksel, kimyasal ya da biyolojik faktörlerden doğabilecek tehlikeler engellenerek işletme içinde etkin bir kontrol sistemi oluşturulur. Personel hijyen konusunda bilinçlenir. Güvenli ve kaliteli ürün üretilmesinin bir sonucu olarak müşteri güveni ve memnuniyetinin artması sağlanır.

İşletmelerin başarılı olmalarındaki anahtar noktalardan biri de tedarikçileridir. Tedarikçilerden zamanında ve aynı kalitede mamul temin etmek ve belirlenen kalite yönetim sistemine uyumlarını sürekli kılmak ancak tedarikçi denetimleri ile sağlanabilir.

2. taraf denetimleri ile kalite standardının yakalanması ve sürekliliğinin sağlanmasıyla işletmelerin marka imajı güçlendirilir ve işletmelere rekabet avantajı sağlanır.

Easy Check, projeye özgü tasarlanma özelliği ile esnek, güçlü bir yazılım altyapısına sahip olma özelliği ile pratik ve hızlı olup, USB Belgelendirme’nin deneyimli ekibi tarafından yürütülen güvenilir bir denetim programıdır. Program kapsamında kontrol noktaları ve puanlama metodu yapılandırılarak kuruma özgü denetim modeli geliştirilir ve kurumdaki denetim altyapısı kurulur.Easy Check yazılımı sayesinde müşteri istediği zaman online olarak sistemden denetimi gerçekleştirilen noktalara ait bilgilere ulaşır ve anlık raporlar alabilir. Aynı zamanda denetim sonucunda belirlenen uygunsuzluklar kapsamında işyeri çalışanları web platformu üzerinden online eğitim alabilirler. Denetimde başarılı olan işyerlerine sertifikaları ve işyerindeki görünür bir yere asmak üzere Easy Check stickerları verilerek müşterilerimizin tüketiciye verdiği bu güvenceyle pazardaki konumunu güçlendirmesi ve tercih edilir bir marka olması sağlanır.

Copyright ©2022 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?