ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi

Kaynakların etkin ve verimli kullanılması günümüzde dünyadaki en önemli konulardan biri durumuna gelmiş bulunmaktadır. Kaynakların etkin kullanımı için en önemli yöntem ise geri dönüşüm faaliyetlerinin yaygınlaşması ile sağlanmakta, hatta dünyada birçok ülke geri dönüşüm faaliyetlerine destek vererek kurumları geri dönüşümü ve atık yönetimi konusunda desteklemektedir.ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi ise; dünyadaki ve Türkiye’deki gemi geri dönüşüm etkinlikleri ve bu etkinlikleri kapsayan yasal düzenlenmeler konusundaki endüstri ile uluslararası kuruluşların yakın çalışma ilişkisi içinde geliştirilmiş olan bir standarttır.

ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi Standardı ile kuruluşlarda;

  • Güvenli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşümü yönetim sistemi kurulduğunun,
  • Yapılan gemi söküm ve gemi geri dönüşüm faaliyetlerinin çevreye zarar vermediğinin,
  • Gemi söküm faaliyetlerinin planlı bir şekilde yapıldığının ve faaliyetler sırasında iş sağlığı güvenlinin esas alındığının,
  • Ülkemiz yönetmeliklerine, AB ve Dünya normlarına göre işlem gemi söküm ve gemi geri dönüşüm sisteminin oluşturulduğunun ve uygulandığının,
  • Kuruluşlara ihracat yaparken kolaylık olmasının,
  • Kuruluşlara yurtdışından gemi satın alması sırasında kolaylık sağlanması ve düşük maliyetle gemi satın alınması için tercih edilebilirlik oluşmasının, sağlanması amaçlanmaktadır.

ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi Standardı denetimleri, ulusal ve uluslararası temsilciliklerimizin belgelendirme sürecine uygun olarak iki aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşamada denetim planlamasına odaklanılır ve organizasyonun denetim için hazır olup olmadığı değerlendirilir. İkinci aşamada ise ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi’nin nasıl uygulandığının denetimi yapılır.

Copyright ©2022 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?