Q-CHECK

EU Organik Tarım

Organik tarım; gübreler, herbisitler, böcek ilaçları, bitki, hormonlar ve yem katkı maddeleri gibi kimyasal olarak işlenmiş girdilerin kullanımını en aza indiren veya tamamen engelleyen bir tarımsal yönetim sistemidir.

EU Organik Tarım Sertifikası için Q-Check tarafından sertifikalandırılan üreticiler; güvenilir, tanınan ve kaliteli denetimler sonucu oluşan EU Organik Tarım sertifikasına sahip olacaklardır.

Q-Check ve ortakları AB Konseyi ve Komisyonunun (EC) 834/2007, (EC) 889/200 ve (EC) No 1235/2008 Yönetmeliklerine göre akredite Organik Tarım denetimleri sağlamaktadır.

GLOBALG.A.P.

GLOBALG.A.P. Uluslararası İyi Tarım Uygulamaları Standardı, Avrupa Perakendecileri Tarım Ürünleri Çalışma Grubu’nun, İyi Tarım Uygulamaları (GAP: Good Agriculture Practice) protokolüdür. GLOBALGAP; tarımsal üretim sisteminin sosyal açıdan yaşanabilir, ekonomik açıdan karlı ve verimli, insan sağlığını koruyan, hayvan sağlık ve refahı ile çevreye önem veren bir hale getirmek için uygulanması gereken işlemler olarak tanımlanmaktadır. GLOBALG.A.P. ile üreticilerin kazancı ve rekabet gücü arttığı gibi tüketicilerin sağlığı da korunmaktadır.

USB Certification olarak EU Organik Tarım ve GLOBALG.A.P. -GRASP ürün belgelendirme kapsamları için Q-Check’in Türkiye Temsilciliği olarak çalışmaktayız.

Q-Check Kimdir?

Q-Check, belirli Uluslararası ve Avrupa standartlarına, programlarına ve protokollerine göre sistem ve ürünler için değerlendirme, denetim ve belgelendirme hizmetleri sunan bağımsız, akredite bir Kontrol ve Sertifikasyon kuruluşudur. Aynı zamanda ACERTA ve WCS (World Certification Services)’e bağlıdır.  Merkezi Yunanistan’da olan Q-Check Sertifikasyon, Organik Tarım Sertifikasyonunda güvenilir hizmet sunan, resmi olarak tanınan ve onaylanmış özel Kontrol ve Sertifikasyon Kuruluşlarından biridir.

Sağlamış Olduğu Hizmetler;

  • EU Organik Tarım Sertifikası
  • GLOBALG.A.P. Sertifikası
  • GRASP Sertifikası

Neden Q-Check?

  • Deneyimli, iyi eğitimli ve yetenekli denetçiler ve teknik uzmanlar tarafından sunulan katma değerli hizmetler
  • Tarafsız, güvenilir ve etkili belgelendirme ve denetim hizmetleri
  • İlk başvuru tarihinden başvuruya, değerlendirmeye ve son tescil işlemine kadar samimi ve profesyonel yaklaşım
  • Tüm ölçekteki işletmeler için uygun fiyatlandırma prosedürü
  • Uluslararası tanınma

Copyright ©2022 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?