USB AKADEMİ

Firmaların hedeflerine ulaşmaları için, ihtiyaç ve beklentileri doğrultusunda, çalışanlarına kazandırmak zorunda oldukları yetkinlikler ile ilgili USB Certification olarak, firmaların eğitim ihtiyaçlarının belirlenmesinde yerinde inceleme yaparak, firmalara özel eğitim programları oluşturmaktayız. Bu eğitim programları, sizin ve şirketinizin vizyonunu geliştirmeyi ve başarılı bir yönetici olmanız için ilk adımı atmanızı sağlayacaktır.

USB Certification kaliteden ödün vermeden, müşteri odaklı ve etik değerleri ön planda tutarak sektör tecrübesi ile tüm deneyimlerini firmalara aktarmayı hedefleyen bir firmadır. USB Certification’ın amacı, firmaların, kurum kültürlerine ve sistemlerine uygun, birkaç günlük analiz çalışması ile sonuca yönelik, firmalara özel eğitim programlarının oluşturulması, geliştirilmesi ve gerçekleştirilmesi ile firmaların hem kişisel hem de kurumsal gelişimine değer katmaktır.

 

EĞİTİM PROGRAMLARIMIZ

USB Certification kurumunuzun ihtiyaçları doğrultusunda, uzman eğitmen kadrosuyla, yüz yüze ve online eğitim hizmetleri sunmaktadır.

USB AKADEMİ UZAKTAN EĞİTİM

Gelişen teknoloji ile hızla değişen çağımızda, tüm toplumlar bilgi toplumu olma yolunda ilerlemektedirler. Bilgi toplumu olabilmek ise yaşam boyu eğitim yaklaşımında olmayı ve insana yatırım yapmayı gerektirir.

USB Certification olarak yaptığımız belgelendirme ve eğitim faaliyetleri ile yüzlerce firmanın ihracatında ve ticari faaliyetlerinde iş ortağı olduk. Bu süreçte edindiğimiz bilgi birikimlerimizi uzaktan eğitim altyapımızla hem kurumlarınız ve sizlerin gelişimi için hizmetinize sunuyoruz.

GIDA GÜVENLİĞİ VE HİJYEN EĞİTİMLERİ

Gıda güvenliği eğitiminin amacı; gıda güvenliği yönetim sisteminin amacını tanımlamak ve gıda güvenliği risklerinin kontrolü, gıda güvenliği yönetimi için kullanılan prensipleri açıklamaktır.

BRCGS Food-Global Standart Gıda Güvenliği V.8 Temel Eğitiminin amacı, katılımcıları standardın gereklilikleri, nasıl kurulacağı ve yönetileceği hakkında bilgilendirmektir.

BRC Standardına Göre Taklit, Tağşiş ve Hassasiyet Eğitimi’nin amacı, BRCGS Standardı V.8 “Taklit / Tağşiş” gerekliliği şartlarının aktarılarak katılımcılara ürün emniyeti açısından olası taklit / tağşiş risklerini analiz etmede izleyecekleri yol ve alacakları önlemler ve gıda üreticilerine programın nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda temel bilgilendirmeleri sağlamak.

IFS Food Standardına göre gıda savunması eğitiminin amacı, “Gıda Savunması” gerekliliği şartlarının aktararak, katılımcıların firma içi ve firma dışından gelebilecek ürün emniyeti açısından, potansiyel güvenlik tehlikeleri, ürüne yönelik potansiyel bilinçli girişimleri, bulaşma riskleri, ürün güvenliği açısından riskli noktaları ve tüm bu risklerin önlenmesi ve gıda üreticilerini gıda savunması programının nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda bilgilendirmektir.

HACCP Temel Kavramları Eğitimin amacı ; katılımcıların, insan sağlığına yönelik gıda güvenliği ile ilgili fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikeleri önlemeyi, yok etmeyi veya belirli seviyelere indirmeyi amaçlayan, gıda üreticileri için en son gıda güvenliği yönetim sistemi olan ve küresel gıda güvenliği girişimi tarafından onaylanan HACCP Sistemi’nin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda bilgilendirilmelerini sağlamaktır.

Hijyen ve sanitasyon eğitiminin amacı; gıda maddelerinin güvenli koşullarda üretimi ve servisinin yapılması, bu sayede halk sağlığının korunması ve müşteri memnuniyetinin sağlanması için üretim yerlerinin uygulaması gereken prensipleri açıklamaktır.

Konaklama İşletmelerinde Hijyen Eğitiminin amacı, konaklama işletmelerinin yöneticilerine ve çalışanlarına müşteri sağlığını koruma ve memnuniyetini sağlamak için işletmelerde hangi alanların hijyenine dikkat etmeleri gerektiğini göstermek ve mesleki anlamda gerekli prensipleri kazanmalarını sağlamaktır.

OIC/SMIIC 1:2019 Helal Gıda İçin Genel Gereksinimler eğitiminin amacı; standardın temel şartlarını aktarmak ve katılımcıların, tüketicinin tükettiği ürünlerin sağlıklı, hijyenik, hilesiz olarak gıda güvenliği sağlanmakta ve bunun yanında helal gıda hassasiyeti olan tüketicinin taleplerinin de karşılanmasını amaçlayan gıda üreticileri için Helal Gıda Yönetim Sistemi’nin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda bilgilendirilmelerini sağlamak.

Kişisel hijyen eğitiminin amacı, gıda ile doğrudan temas halinde olan personelin kendisini ve halk sağlığını tehlikeye atmayacak bir şekilde hizmet vermesini sağlamaktır.

Gıda İşletmelerinde Alerjen Yönetimi eğitiminin amacı, katılımcıları gıda alerjenleri konusunda bilgilendirerek gıda güvenliği sistemlerinin içinde alerjen yönetiminin uygulama ilkelerinin anlatılmasıdır.

Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu FSSC 22000 V.5 Eğitiminin Amacı: FSSC 22000 V.5 “Gıda Güvenliği Sistem Sertifikasyonu” temel şartlarının aktarılması, katılımcıların, insan sağlığına yönelik gıda güvenliği ile ilgili fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikeleri önlemeyi, yok etmeyi veya belirli seviyelere indirmeyi amaçlayan, gıda üreticileri için en son gıda güvenliği yönetim sistemi olan ve küresel gıda güvenliği girişimi tarafından onaylanan FSSC 22000 Sistemi’nin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konusunda bilgilendirilmelerini sağlamak.

TARIMSAL SERTİFİKASYON EĞİTİMLERİ

YÖNETİM SİSTEMLERİ EĞİTİMLERİ

ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Temel Eğitiminin amacı: TS EN ISO 9001:2015 Kalite Yönetim Sistemi Standardı’nın temel şartlarının aktarılması, tecrübe ile sabit örneklerin paylaşılması, katılımcıların çalıştıkları kurumlarda, uygulanan veya uygulanacak kalite yönetim sistemi standardı ile ilgili bakış açılarının geliştirilmesidir.

ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Temel Eğitiminin Amacı : TS EN ISO 14001:2015 Çevre Yönetim Sistemi Standardı kriterlerine göre çevre yönetim sisteminde belirtilen standartlar hakkında bilinçlenmesiyle, ürünün hammaddeden müşteriye ulaşana kadarki süreçte, çevreye verilen zararın en aza indirilmesi sağlamak, kuruluşların, çevre performansını arttırabilmek,çevresel sorumlulukları ile ilgili kuruluşlarda farkındalık sağlamak, kuruluşların faaliyetlerini, çevreye katkı sağlayacak şekilde yönetebilmesi, amaçlarına yönelik olarak çevre bakış açılarının geliştirilmesidir.

ISO 22000:2018 Gıda Güvenliği Yönetim Sistemleri Eğtimi’nin amacı, katılımcılara standardın temel şartlarını aktarmak ve katılımcıları gıda güvenliği ile ilgili fiziksel, kimyasal ve mikrobiyolojik tehlikeleri önlemek, yok etmek veya belirli seviyelere indirmek konularında bilgilendirmek ve gıda üreticilerine sistemin nasıl kurulacağı ve yönetileceği konularını aktarmaktır.

Copyright ©2022 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?