UTZ

Daha iyi tarım.Daha iyi gelecek.

UTZ Certified sürdürülebilir çiftlik için bir program ve bir etikettir.

UTZ Belgeli ürün aldığınızda ve ürettiğinizde daha iyi bir gelecek inşa edilmesine yardımcı olursunuz.

UTZ onaylı demek, sürdürülebilir tarıma ve çiftçiler, aileleri ve dünyamız için daha iyi fırsatlara ulaşmamız demektir. UTZ Programı, çiftçilerin daha iyi tarım yöntemlerini, çalışma koşullarını iyileştirmelerini, çocuklarına ve çevreye daha iyi bakmalarını öğrenmesini sağlar.

UTZ programı, daha iyi çiftçilik yöntemleri ve çalışma koşullarının yanı sıra doğa ve gelecek nesillere daha iyi özeni kapsayan şartları belirler. Bu çiftçilerin daha iyi mahsuller üretmesine ve daha iyi gelir elde etmesine katkıda bulunur, bir yandan gelecek için dünyanın doğal kaynaklarını korurken, bir yandan da onların sosyal ve ekonomik dirençliliğini arttırır.

Yapı

Grup ve çoklu-grup belgelendirmesi için Çekirdek Kurallar sürdürülebilir tarımın dört ayağını temsil eden, dört bloğa ayrılmıştır:

– Blok A. Yönetim

– Blok B. Çiftçilik Uygulamaları

– Blok C. Çalışma Koşulları

– Blok D. Çevre

Her blok UTZ Certified “Değişim Teorisinin” önde gelen ilkeleri ile tanıtılmaktadır ve konulara bölünmüştür. Her konuya bir kontrol noktaları grubu dahildir.

Sürekli İyileştirme

Davranış Kurallarının dört-yıllık iyileştirme süreci UTZ Certified’in tarımsal işletmelerin ‘sürekli iyileştirilmesini’ teşvik etmek olan temel felsefesini yansıtır. UTZ Certified programında, gruplar ve grup üyelerinin belgelendirilmek için, çeşitli zorunlu kontrol noktalarına uymaları gereklidir. UTZ sürekli iyileştirme sürecinin dört yılı boyunca, grup ve grup üyelerini uygulamalarını iyileştirmeye teşvik etmek için, zorunlu kontrol noktalarının sayısı artar. UTZ Certified programındaki dört yılın ardından bile, gruplar ve üyeleri risk değerlendirmelerini güncelleyerek ve belirlenen riskleri ele almak için gerekli eylemleri içeren bir grup yönetim planı uygulayarak, sürekli iyileştirme döngüsünü sürdürürler.

Ürününüz üzerindeki UTZ Logosu, markanızın sürdürülebilir tarımı desteklediğini gösterir.

NEDEN UTZ BELGELENDİRME?

  • Daha iyi tarım yöntemleri
  • Doğa için daha iyi koruma
  • Gelecek nesiller için daha iyi bakım
  • Daha iyi mahsul
  • Dah iyi gelir
  • Daha iyi çevre
  • Daha iyi yaşam

Copyright ©2021 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?