BRCGS Tüketici Ürünleri Belgelendirmesi, yeni ABD Kozmetik Modernizasyonu Yönetmeliği Yasasına (MoCRA) uygunluğu sağlayacak

2022 Kozmetik Düzenlemesi Modernizasyonu Yasası (MoCRA), ABD Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) kozmetik düzenlemelerinde 1938’den beri yapılan ilk önemli güncellemeyi temsil ediyor ve bu yıl yürürlüğe girecek. Bu yeni yasa, birçok tüketici tarafından günlük olarak kullanılan kozmetik ürünlerinin güvenliğini korumayı amaçlıyor ve ABD kozmetik düzenlemelerini AB kozmetik düzenlemesiyle daha uyumlu hale getirmeyi hedefliyor.

 

Yeni yasa, ABD’deki kozmetik düzenlemelerinde önemli değişiklikler getiriyor. Bunlar arasında “Sorumlu Kişi” (RP) adı verilen yeni bir kavramın tanıtılması, güncellenmiş etiketleme gereklilikleri, zorunlu ürün listeleme ve tesis kaydı, ciddi yan etkilerin raporlanması zorunluluğu ve bitmiş ürün güvenliğinin kapsamlı bir şekilde değerlendirilmesi yer alıyor. Ayrıca, düzenleme, ABD’de üretilen kozmetik ürünleri için yeni bir İyi Üretim Uygulaması (GMP) standardı oluşturacak.

 

Bu yasadan etkilenen işletmelerin ürünlerini yeni belirlenen gereksinimlere uygun hale getirmek için proaktif bir şekilde hazırlık yapmaları son derece önemlidir, çünkü uygun olmayan ürünler yasağa tabi tutulacak. BRCGS Consumer Products (Personal Care and Household) Global Standard Issue 4 Sertifikası, ABD’de kozmetik ürünleri satan veya ABD’ye ihracat yapan tüm tesislerim yasaya uymasını sağlamaya yardımcı olacaktır.

Copyright ©2023 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?