Gıda ve Tüketici Ürünleri Belgelendirmesi

Gıda Güvenliği Standartları’nın amacı, HACCP ve gıda güvenliği yönetim sistemlerinin kurulması, uluslararası tanınırlılığı ve standardizasyonu sağlamaktır. Gıda Güvenliği Standartları’na göre sertifikalandırılmak birçok lider gıda perakendecisinin temel gerekliliği olmuştur.BRCGS ve IFS Standartları ise bu yolda önemli ve dünyaca kabul edilmiş standartlardır. Bu standartlar, birçok firmanın tedarikçisi olabilmek için ön koşul olması ve genel itibariyle de istenilen gıda güvenliği şartlarını içermesi bakımından ticari bir “bilet” haline gelmiştir.

USB Certification olarak gıda ve tarım sektörlerindeki gıda güvenliğine yönelik sistem, üretim ve işleme ile ilgili belgelendirme hizmetlerimizi, uzman denetçi ekibimiz ve kurumsal deneyimimiz ile sunuyoruz.

USB Certification, BRCGS-Food ve IFS-Food Programı kapsamında sertifikasyon hizmeti veren dünyada İLK TÜRKİYE MERKEZLİ FİRMA’dır. Bu kapsamda tüm faaliyetlerimizi Alman Akreditasyon Kuruluşu DAkkS’tan akredite bir kuruluş olarak yürütmekteyiz.
* USB Certification, ISO 22000 ve FSSC 22000 alanındaki belgelendirme hizmetlerini uzman denetçi ekibi ile QMSCERT adına sağlar.

Haberler ve Duyurular

×