ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi

Günümüzde kaynakların etkin ve verimli kullanılması dünyadaki en önemli konulardan biri haline gelmiştir. Kaynakların etkin kullanımı için en önemli yöntem ise geri dönüşüm faaliyetlerinin yaygınlaşması ile sağlanmakta, hatta dünyada birçok ülke geri dönüşüm faaliyetlerine destek vererek, kurumları geri dönüşüm ve atık yönetimi konusunda desteklemektedir.

ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi; bir gemi geri dönüşüm tesisinin ulusal ve uluslararası standartlara uygun olarak güvenli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşüm operasyonlarını üstlenebilmesi için prosedürler, politikalar ve hedefler geliştirmesini ve uygulamasını sağlamak için bir yönetim sistemi gerekliliklerini belirtir.

ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi Standardı ile kuruluşlarda;

  • Güvenli ve çevreye duyarlı gemi geri dönüşümü yönetim sistemi kurulduğunun,
  • Yapılan gemi söküm ve gemi geri dönüşüm faaliyetlerinin çevreye zarar vermediğinin,
  • Gemi söküm faaliyetlerinin planlı bir şekilde yapıldığının ve faaliyetler sırasında iş sağlığı güvenliğinin esas alındığının,
  • Ülkemiz yönetmeliklerine, AB ve Dünya normlarına göre işlem gemi söküm ve gemi geri dönüşüm sisteminin oluşturulduğunun ve uygulandığının,
  • Kuruluşlara ihracat yaparken kolaylık olmasının,
  • Kuruluşlara yurtdışından gemi satın alması sırasında kolaylık sağlanması ve düşük maliyetle gemi satın alınması için tercih edilebilirlik oluşmasının, sağlanması amaçlanmaktadır.

ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi Standardı denetimleri, ulusal ve uluslararası temsilciliklerimizin belgelendirme sürecine uygun olarak iki aşamada gerçekleştirilir. Birinci aşamada denetim planlamasına odaklanılır ve organizasyonun denetim için hazır olup olmadığı değerlendirilir. İkinci aşamada ise ISO 30000 Gemi Geri Dönüşüm Yönetim Sistemi’nin nasıl uygulandığının denetimi yapılır.

USB Certification olarak; uzman eğitmen ve denetçi kadromuz ile ISO 30000 Tedarik Zincirinde Güvenlik Yönetim Sistemleri eğitimlerini ve denetimlerini gerçekleştirmekteyiz.

Copyright ©2023 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?