SFA Chain of Custody

2015 yılında başlatılan SFA standardı, kaşmir için ilk kapsamlı sürdürülebilirlik standardıdır. Moğolistan ve Çin’deki çobanlardan nihai ürüne kadar tam izlenebilirlik sağlamaktadır. Kapsamlı paydaş istişareleriyle geliştirilen standart, ISEAL en iyi uygulamalar kılavuzunu takip etmektedir.

SFA Gözetim Zinciri Standardı, kaşmir ürünlerinin izlenebilirliğini ve sürdürülebilirliğini sağlayarak sertifikalı kaşmir içeriği hakkında güvenilir iddialarda bulunulmasını amaçlamaktadır. Sustainable Fiber Alliance, standartları ile çevresel etkiyi azaltmayı, geçim kaynaklarını desteklemeyi ve yüksek hayvan refahını korumayı amaçlamaktadır.

 SFA standardı Textile Exchange’in içerik iddiası Standardına dayanmaktadır.

Sfa
Angora goat mother with her kid seperate from the herd

Avantajlar

SFA Gözetim Zinciri sayesinde artırılmış değer

Yerel işleyiciler, tüccarlar ve diğer gözetim zinciri katılımcıları ve diğer alıcılarla bağlantı

Daha yüksek bir iplik fiyatı için müzakere fırsatları

Bu avantajlardan faydalanmak için üreticinizin veya yetiştirici kuruluşunuzun SFA Kaşmir Standardına göre sertifikalandırılması gerekecektir. Ayrıca, operasyonlarınızın SFA sertifikalı ipliklerin, potansiyel müşterilerinizin güveneceği ve onaylayacağı güvenli bir şekilde muhafaza edilmesi ve ticaretinin takip edilmesini sağlayan SFA Gözetim Zinciri Standardına göre de sertifikalandırılması gerekecektir.

Bu standarda göre sertifika almak isterseniz bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İletişim Formu

×