Tekstil ve Geri Dönüşüm Belgelendirme

Ekolojik dengenin bozulması ile artan çevre ve sağlık sorunları nedeniyle sertifikalı organik ürünler konusundaki toplum bilinci ve bu ürünlere olan talep giderek artmaktadır. Ayrıca, dünya nüfusuna paralel olarak üretim ve tüketim artışıyla birlikte doğal kaynaklar hızla tüketilmeye başlanmış ve bu durum geri dönüşümlü ürünlere yönelik farkındalık ve talep artışına neden olmuştur. Bu sebeplerden dolayı organik ve geri dönüştürülmüş ürünlerden üretilen tekstil ürünlerinin belgelendirilmesi önem kazanmaya devam etmektedir.Aşağıda belirtilen standartlara göre sertifikalandırılmış tekstil ürünleri, çevreye ve doğaya duyarlı bir üretim yapılmasını sağlar.

Bu standartlarda belirtilen organik elyaflar, mevcut organik tarım yönetmeliklerine (IFOAM Standartlar Ailesinden olan; EC 834/2007–Avrupa Birliği Organik Tarım Yönetmeliği, USDA-NOP-Amerika Ulusal Organik Programı, NPOP –APEDA’nın Organik Üretim için Ulusal Programı ve GB/T19630–Çin Organik Standardı) göre, bağımsız ve akredite kurumlar tarafından kontrol edilmiş ve sertifikalandırılmış olmalıdır.

USB Certification olarak, Tekstil Belgelendirme alanındaki deneyimlerimiz ve uluslararası organizasyonlarımızdaki uzman ekibimiz ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz.

 

Haberler ve Duyurular

×