Global Organik Tekstil Standardı (SCOPE 4)

Artan çevre ve sağlık sorunları ile birlikte ekolojik dengenin bozulması nedeniyle halkın sertifikalı organik ürünler konusundaki farkındalığı ve bu ürünlere olan talep giderek artmıştır. Ayrıca dünya nüfusuna paralel olarak üretim ve tüketimin artmasıyla birlikte doğal kaynaklar hızla tüketilmeye başlanmış ve bu durum geri dönüşümlü ürünlere yönelik farkındalığın ve talebin artmasına neden olmuştur. Bu sebeplerden dolayı organik ve geri dönüştürülmüş ürünlerden üretilen tekstil ürünlerinin sertifikasyonu önem kazanmaya devam etmektedir. Aşağıda belirtilen standartlara göre sertifikalandırılmış tekstil ürünleri çevreye ve doğaya duyarlı bir üretim olmasını sağlar.

Fonksiyonel ve/veya modaya uygun nedenlerle kullanılan GOTS Mal ve Aksesuarları’nın ıslak işlenmesi için kullanılan kimyasal girdilere topluca GOTS Katkı Maddeleri denir. Her iki kategori de üretim ve kullanımlarına göre farklı teknik gereksinimlere sahiptir.

Organik tekstillerin ıslak işlenmesi için kullanılan renklendiriciler ve/veya tekstil yardımcı maddeleri, topluca GOTS terminolojisinde Kimyasal Girdiler olarak adlandırılır. Bir firmanın GOTS sisteminde, GOTS Scope 4 kapsamında akredite sertifikalı kuruluş tarafından değerlendirilmiş ve onaylanmış girdiler kullanılmak zorundadır. USB Certification, GOTS Scope 4 kapsamında tekstil yardımcı kimyasallarının ve boyar maddelerin değerlendirilmesi ve onaylanması konusunda akredite bir sertifikasyon kuruluşudur.

Başvurunuz için aşağıdaki formu doldurup mail üzerinden bizlere iletebilirsiniz. Talebiniz ile ilgili en yakın zamanda sizin ile iletişime geçilecektir.

UOF-TEX-AUXDYE-TR-4000 GOTS Tekstil Yardımcı Kimyasal Ve Boyar Maddelerin Onaylanması İçin Başvuru Formu (11)
UOF-TEX-AUXDYE-TR-4160 GOTS Scope4 Logo Onay Formu (00)

Copyright ©2023 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?