USB Certification, Rainforest Alliance yetkisi ile (ASI ilk akreditasyon denetimi geçirerek) uygunluk değerlendirme faaliyetleri yürütmektedir.

Rainforest Alliance ve UTZ, Ocak 2018’de; insanlığın karşı karşıya olduğu ormansızlaştırma, iklim değişikliği, yapısal yoksulluk ve sosyal adaletsizliğe bir karşılık oluşturmak üzere güçlerini birleştirdi. Böylelikle, bu zorluklara daha etkin bir şekilde karşılık verebilmek için gerekli olan ölçekte ve daha iyi bir etki elde edebilecek bir konumda olunacak.

Rainforest Alliance’ın misyonu; doğanın korunduğu ve biyolojik çeşitliliğin geliştiği, üreticilerin, işçilerin ve toplulukların zenginleştiği ve sürdürülebilir toprak kullanımının ve sorumlu iş uygulamalarının standart haline geldiği bir geleceği inşa etmektir.

Sürdürülebilir Tarım Standardı’nın uygulanabilir tüm gerekliliklerini karşılayan ve Rainforest Alliance Güvence Kuralları’nın işlem gerekliliklerine uyan araziler, arazi grupları ve tedarik zinciri kuruluşları, ürünlerini Rainforest Alliance Certified olarak satabilir, gönderebilir ve/veya satın alabilir.

Rainforest Alliance Sertifikasyon Programı’nın kapsamını genişletmek ve sistemin bütünlüğünü, kalitesini, rekabet edebilirliğini ve güvenilirliğini korumak için Rainforest Alliance; dünya çapında bağımsız sertifikasyon kuruluşları ile birlikte çalışır. Yetkili sertifikasyon kuruluşları arazileri, üretici gruplarını ve tedarik zinciri kuruluşlarını Rainforest Alliance 2020 Sürdürülebilir Tarım Standardı’na göre sertifikalandırır.

Rainforest Alliance etiketi ile;
• Üreticilerin, çiftlik işçileri ile ailelerinin ve toplulukların geçim kaynakları iyileştirilir.
• Ormansızlaşma önlenir, yeniden ağaçlandırma teşvik edilir, biyolojik çeşitliliği korumak ve iklim değişikliğinin sonuçları hafifletilir.
• Verimlilik artırılır ve maliyetler azaltılır, bu da genellikle daha yüksek kazançlarla sonuçlanır.
• İklim açısından akıllı tarım yöntemleriyle iklim direnci oluşturulur.
• İşçilerin ve çocukların hakları korunur.
• Toplulukların haklarına saygı gösterilir.
• Ormanlar ve diğer ekosistemler korunur ve geliştirilir.

Copyright ©2023 - USB Certification Denetim Gözetim ve Belgelendirme Hizmetleri A.Ş.

Bizimle iletişime geçin.

Şu an burada değiliz. Ama bize bir e-posta gönderebilirsiniz. En kısa sürede dönüş yapacağımıza söz veriyoruz.

Gönderiliyor
×

Kullanıcı Bilgileriniz İle Oturum Açın

Bilgilerinizi Unuttunuzmu?